KORONAVİRUS TEDBİRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

20 Mart 2020 Cuma

KORONAVİRUS TEDBİRLERİ VE YÖK UZAKTAN EĞİTİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI VE DERSLERLE İLGİLİ ÖN HAZIRLIK SÜRECİ

Sosyal Mesafe korunarak yapılan toplantımızda; Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Cenk KIRITOĞLU;  Koronavirus tedbirleri nedeniyle verilen ara dönemde, öğrencilerimizin öğrenme süreçlerinin kesintiye uğramasının önüne geçmek üzere gerçekleştirilecek uzaktan öğretim faaliyetleri YÖK  bize bir çerçeve sunmuştur.
Bilindiği gibi halen 123 üniversitemizde UZEM (Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi) bulunmaktadır. Altyapı konusunda eksiği olan üniversitelerimizin ihtiyaçları da YÖK koordinasyonunda diğer üniversitelerle işbirliği içerisinde giderilecektir.
Meslek Yüksekokulu uzaktan verilecek olan derslerin ölçme ve değerlendirmesi, yani imtihanlar da makro düzeyde belirlenmiş takvime riayet etmek şartıyla yine üniversitelerimizin kendilerine uygun bir dönemde üniversitelerce gerçekleştirilecektir.
YÖK kararlarını açıklayana kadar ön hazırlıkları yapmak adına Meslek Yüksekokulumuzda  2019-2020 Bahar döneminde yürütülen derslerle ilgili  Salgın tedbirleri bitene kadar uzaktan öğretimin uygulanması sürecinde her bölüm her ders için  durum değerlendirmesi yapacaktır. Aşağıdaki durum değerlendirmelerine göre karar almaları gerekmektedir. Dersle ilgili daha sonra YÖK kararları alınana kadar yani YÖK kararlarına göre telafi programları hazırlanan kadar bölümdeki derslerle ilgili her  dersin teorik kısmı ile ilgili öğretim elemanı 6. haftadan başlayarak 14 haftalık bir sunum hazırlayacaklardır. Kurumsal kimlik bölümünden Tarsus Üniversitesi sunum şablonu kullanılması konusunda bir  yazı bildirilmişti ve  myo@tarsus.edu.tr adresine gönderilecektir.