YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE MYO YENİ NESİL MÜFREDAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

17 Mayıs 2019 Cuma

Meslek Yüksekokulumuzda, 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle uygulanması planlanan yeni nesil müfredat çalışmaları,  Rektörümüz  Prof. Dr. Orhan AYDIN önderliğinde başlatılmıştır.

Her bölüm dış ve iç paydaşlarla mülakat  ve anket  yaparak her kesimin görüşlerini almıştır. Öğrencilerle,meslek örgütleriyle, ,dernekler ve işverenlerle toplantılar yapılmıştır. Ayrıca ulusal  ve uluslararası ünviversitlerin müfredat planlarıda referans alınmıştır.

Her bölüm analizleri ve detaylı araştırmaları neticesinde örnek bir müfredat planına ulaşmıştır. ‘Nasıl bir öğrenci profili mezun etmek istiyoruz?’ sorusuna cevap ararken; İşverenlerin sektörde nasıl bir meslek elemanı  beklentisi içinde oldukları ve hangi bilgi,tecrübe ve donanıma sahip eleman istedikleride araştırılmıştır.

Meslek Yüksekokulumuzda   aylardır devam eden "Yeni Nesil Müfredat"  çalışmalarımızı  bölümler bazında hazırlananmüfredat planlarını anlatmak üzere, 08.05.2019 tarihinde, 2. MYO Akademik Kurul Toplantısında biraraya gelmiştir. Toplantı, Rektörümüz  Prof. Dr. Orhan AYDIN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali DERAN, Genel Sekreter  Prof. Dr. Mehmet İNCE ve akademik personellerin katılımı ile gerçekleşmiştir. Müdürümüz  Dr. Öğretim Üyesi Cenk KIRITOĞLU’nun giriş konuşmasıyla Akademik Kurul Toplantısı başlamış olup, bölümlerimizin kendilerine ait hazırladığı sunumların yapılmasıyla ve katılımcıların görüşlerinin alınmasıyla son bulmuştur.